zapytaj o czarter

Baleary

Język – kataloński, hiszpański
Waluta – euro (EUR)

Baleary

Baleary są najdalej na zachód położonym archipelagiem na Morzu Śródziemnym. Archipelag Balearów to jeden z najciekawszych regionów na wakacje w Hiszpanii. Tworzy go kilkaset wysp i wysepek, oraz pięć wysp głównych, do których zalicza się: Majorka, Minorka, Ibiza, Formentera i Cabrera. Są wyjątkowo pięknym miejscem do zwiedzenia z poziomu jachtu Na czterech wyspach znajduje się ponad 300 plaż. Udaj się na Majorkę, w której znajdują się tajemnicze jaskinie w całym regionie, w tym słynne „Dragon Caves” z podziemnym jeziorem. Archipelag morski i lądowy Parku Narodowego Archipelagu Cabrera jest domem dla wielu gatunków ptaków morskich i rzadkich ryb, które można spotkać wokół wyspy.

Na Balearach używany jest zarówno język hiszpański (kastylijski), jak i kataloński. Z tego powodu wiele miejscowości posiada podwójne nazwy, np. Ibiza to po katalońsku Eivissa.

Karty kredytowe

Walutą jest euro, natomiast karty Master i Visa są powszechnie akceptowane w większych sklepach i restauracjach, ale możesz potrzebować gotówki dla niezależnych, małych firm. Bankomaty można znaleźć na ulicach wokół przystani i banków podczas żeglugi na Majorce.

Pogoda

Baleary mają łagodną pogodę sezonową przez cały rok, średnio około 300 dni słonecznych każdego roku. Deszcze padają głównie między październikiem a grudniem. Warunki żeglugi są trudniejsze od października do kwietnia, z ryzykiem silnych wiatrów. Sirocco (wiosną na południe) i mistral (jesienią na północny zachód).

Wiatr

Menorca znana jest jako „Wyspa Wiatru” ze względu na chłodny, suchy, północny wiatr zwany tramuntana, co sprawia, że wyspa jest popularna wśród żeglarzy i surferów.