zapytaj o czarter

Karaiby

Język – hiszpański, angielski, francuski, holenderski
Waluta – w zależności od wyspy

Karaiby



Archipelag Wysp Karaibskich rozciąga się szerokim łukiem o długości ponad 4700 km, od Kuby aż po niewielką Arubę w pobliżu Wenezueli. Akwen Morza Karaibskiego składa się z łańcuchów egzotycznych wysp. Każda z nich jest zupełnie inna, każda ma swój niepowtarzalny charakter. Ale wszystkie łączą wspólne cechy – czyste morze, wspaniałe widoki, szerokie piaszczyste plaże i przyjaźni ludzie.

Kuba, Saint Thomas, Martynika, Gwadelupa, Bahamy – to tylko kilka z ulubionych turystycznych miejsc na Karaibach, do których zmierzają żeglarze z całego świata. Rejs po karaibskich wyspach to marzenie i cel coraz większej liczby żeglarzy, którzy mają już opływane europejskie akweny Morza Śródziemnego i mórz północnej Europy.

Po eksploracji adriatyckich, greckich, hiszpańskich wybrzeży każdemu wcześniej czy później rodzi się w głowie pragnienie odkrycia egzotycznego raju. Ten egzotyczny zakątek świata jest unikalny. Niepowtarzalna atmosfera, koloryt i nastrój Karaibów powodują, że kto odwiedzi to miejsce chociaż raz, nie zapomni go już nigdy.

Sezon żeglarski

listopad – czerwiec,
grudzień – luty: szczyt sezonu

Klimat

tropikalny z porą suchą i wilgotną

Temperatura

Karaibskie słońce świeci niemal nieustannie.
Dzienne temperatury są praktycznie niezmienne przez cały rok, a ich średnia to 27°C.
Wysoka temperatura jest łatwa do zniesienia dzięki podmuchom wiatru.

Wiatr

Karaiby znajdują się w strefie wiatrów pasatowych północnej półkuli. Dominują więc stałe, silne wiatry z kierunków od NE do SE, o sile 10 – 25 węzłów. Cisze są zjawiskiem bardzo rzadkim. Dość częstym zjawiskiem we wszystkich porach roku jest występowanie przelotnych opadów deszczu przychodzących z kierunków wschodnich. Zdarza się również występowanie gwałtownych opadów, choć jest to zjawisko dość rzadkie może tworzyć bardzo silne szkwały o prędkości wiatru dochodzącej do ponad 40 węzłów.

Poważniejszym problemem natomiast mogą być sporadycznie pojawiające się fronty chłodne przynoszące wiatry i falę z kierunków zachodnich.

Sezon huraganów

Teoretycznie huragany mogą pojawić się w okresie od maja do grudnia ale największe zagrożenie obejmuje miesiące czerwiec- październik. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia huraganów obejmuje miesiące sierpień i wrzesień.