zapytaj o czarter

Bavaria C50 “The Wind”

Jacht Bavaria 50 w najnowszej wersji c-style, komfort dla 12 osób, jedyny tej klasy jacht na Morzu Bałtyckim.
Zapytaj o czarter

Opis jachtu 

Bavaria 50 w najnowszej wersji C-Style to doskonale znana i ceniona w tym segmencie jednostka. Pochodzący z 2019 roku jacht w komfortowych warunkach mieści 12 osób w 5 obszernych kajutach. Premiera jachtu odbyła się na targach żeglarskich w Dusseldorfie w 2018 r. Jest to jacht zupełnie inny od dotychczasowych modeli ze stoczni Bavaria Yachts. Choć został zaprojektowany przez konstruktora jachtów regatowych to została tutaj zachowana równowaga ze sztuką piękna. Razem ze swoimi mniejszymi braćmi C42 i C45 oraz większym c57 stanowią nową jakość niemieckiej stoczni. Obszerny salon, kambuz oraz wygodne kabiny do spania czekają na żeglarzy. W naszej ofercie czarterowej również inne jachty.
zapytaj o czarter
Cennik 2024 - Bavaria C50 s/y The Wind (tydzień/doba) PLN
.... 06.0406.04-27.0427.04-04.0504.05-25.0525.05-24.0824.08–28.0928.09–23.11
11900/2600zł13900/2900zł17900/4200zł16900/3500zł18900/4200zł16900/3500zł13900/2900zł

Podane centy w terminarzu na 2024 są wyrażone w złotych polskich za tydzień wynajmu jachtu tzn. sobota – sobota lub w przypadku skróconego wynajmu za dobę. Podana cena zawiera VAT. Cena obejmuje w pełni przygotowany jacht do żeglugi, kompletnie zaopatrzony tzn.  zalane do pełna zbiorniki z wodą pitną, zatankowany “pod korek” zbiornik paliwa, jedną butlą gazu na rozpoczęcie rejsu oraz wyposażeniem kambuza (kubki, szklanki, garnki, talerze, sztućce itp…)

Jacht posiada wykupiona polisę OC oraz Jacht Casco.

PŁATNOŚCI:  

  • 30% ceny płatne w terminie do 5 dni od dnia rezerwacji jachtu.
  • 70% ceny płatne najpóźniej 30 dni przed rozpoczęciem czarteru.

PŁATNOŚCI DODATKOWE:

  • Kaucja - udział własny w szkodzie  - 8000 zł
  • Transit log (sprzątanie końcowe, butla z gazem) - 650 zł

RABATY:

  • Stały klient (kolejny czarter) -  5%
  • Czarter 14 dni i więcej - 5%
  • Maksymalny rabat - 10%

Rabaty nie dotyczą ofert First / Last Minute oraz Promocji.

DOBA CZARTEROWA:

  • Wydanie jachtu – w godzinach 15:00 – 18:00 – soboty
  • Zdanie jachtu – w godzinach 7:00 – 10:00 – soboty

Klient jest zobligowany do posiadania wykupionego ubezpieczenia kaucji, w przypadku wystąpienia szkód podczas czarteru, ubezpieczyciel wypłaca potraconą kwotę z kaucji (zgodnie z OWU ubezpieczenia kaucji). Koszt ubezpieczenia już od 75EUR  – Ubezpieczyciel Proffman (wniosek )

Bavaria C50 - styl, komfort, łatwość obsługi, bezpieczeństwo

Jacht Bavaria c50 został zaprojektowany tak, aby ułatwić użytkowanie i eksploatację, zapewniając jednocześnie doskonałe parametry nautyczne. Nowoczesne rozwiązania techniczne, elektroniczne jak również komfort przestrzeni sprawiają, iż żeglarstwo na tym modelu daje niezapomniane chwile radości. W obszernym kokpicie  mogącym pomieścić pełną obsadę jachtu znajdują się dwa stoliki, każdy z relingiem do trzymania się na fali. Miękka owiewka chroni załogantów przed zimnym wiatrem, rzecz niezbędna w rejsach po Bałtyku. Odchylana platforma kąpielowa na rufie największa w tej klasie jachtów ma szerokość 268 cm. Podłoga teakowa poprawia bezpieczeństwo poruszania się na jachcie i nadaje bardziej efektowny wygląd. Zobacz film z rejsu po Bałtyku jachtu Bavaria 50

Oryginalna, dynamiczna stylistyka, podłużne przyciemniane świetliki to wszystko powoduje że nikt nie przejdzie obojętnie obok tego jachtu a żeglowanie na nim to niezapomniane przeżycie. Co ważne, pomimo swoich wymiarów jacht ten bardzo dobrze sprawuje się w bałtyckich marinach. Manewrowość portowa to to była zawsze mocna strona jachtów ze stoczni Bavaria Yachts. Również bałtycka krótka fala nie robi wrażenia na tej jednostce a sterowanie nią to przyjemność. Większość urządzeń jachtowych można obsługiwać na panelu dotykowym zarówno w kokpicie jak i pod pokładem oraz za pomocą smartfonu lub tabletu.

Będąc w naszej flocie już w 2019 roku nieustannie cieszy się powodzeniem wśród czarterujących. Rejs jachtem Bavaria 50 w wersji c-style po Bałtyku to udane żeglarskie wakacje.

zapytaj o czarter

Dane techniczne Bavaria C50

Długość kadłuba – 14,99 m
Długość całkowita (LOA) – 15,39 m
Szerokość – 5,05 m
Zanurzenie (max) – 2,30 m
Wyporność – 15490
Masa balastu – 4500 kg
Powierzchnia ożaglowania – 126 m2
Wysokość masztu – 23.25 m
Moc silnika – 80 KM
Zbiornik paliwa (diesel) – 250 L
Zbiornik wody – 650 L
Ilość kabin – 5
Ilość koi – 10+2
Ilość WC – 3
Ogrzewanie – Tak
Ster strumieniowy – Tak
Fok samohalsujący – Tak
Ploter w kokpicie – Tak B&G (z WiFi)
Autopilot – Tak
Szprycbuda – Tak
Opuszczana rampa – Tak (elektrycznie)
Media USB/Bluetooth – Tak
Głośniki kokpit i salon – Tak
Wejścia USB w kabinach – Tak
Zamrażarka / lodówka – Tak 2 (szufladowe)
Zarządzanie cyfrowe łódką – Tak

Rozmiary rozkład

Jacht o długości 15,39 m i szerokości aż 5,05 m, typowe „żelazko” gwarantuje największą w klasie przestrzeń zarówno w kokpicie, jak i salonie. Jacht posiada 5 kabin dwuosobowych i dodatkowo stół w messie łatwo przekształcany w dodatkowa przestronną koje, 3 łazienki, co powoduje bardzo wygodne żeglowanie dla 12 osób. Duża ilość okien i włazów powoduje niezwykle jasną dużą przestrzeń mieszkalną.

Projekt Bavaria C50

Absolutnie nowa linia C-style jachtu Bavaria 50, najlepsze osiągi w klasie, dzięki nowej technologii lżejsza i szybsza od innych jednostek tego typu.

Środek łódki to designerska zabudowa, niezwykle estetyczna i funkcjonalna.

Komfort

Jacht posiada ogrzewanie (WEBASTO), do żeglowania w chłodniejsze dni lub miesiące. Muzyka zarządzana jest przez strefowy najwyższej klasy zestaw audio-video Fusion, sterowany z kilku miejsc na łódce, zasilany przez USB, Bluetooth, Aux. Do dyspozycji są: szufladowe lodówka i zamrażarka, dająca wreszcie możliwość poukładania wiktuałów i napoi „obok, nie „jedno na drugim”. W kabinach znajdują się wejścia USB, światła LED i „dyskretne” nastrojowe oświetlenie.

Jacht zarządzany jest „cyfrowo” z panelu dotykowego, z którego można kontrolować światła, zbiorniki, akumulatory, ogrzewanie, muzykę, windę kotwiczną itp. Mało tego można to robić także z kokpitu, jak i zdalnie ze smartfonu czy tableta. Absolutny unikat na rynku. W messie relingi sztormowe na suficie i ścianach pomogą utrzymać równowagę.

Kokpit

Najszerszy w swojej klasie, 5,05 m, w teaku, z ławką tylną na pawęzy, opuszczaną elektrycznie platformą kąpielowo – trapową i garażem na ponton, prowiant lub inne objętościowe elementy.

Kokpit mieści więc komfortowo całą załogę na pokładzie. W kokpicie znajdują się 2 kolumny sterownicze z dogodnym umieszczeniem manetki i ploter do łatwego nawigowania (zdublowany w messie). Oczywiście od wiatru chroni szprycbuda.

Ożaglowanie,
właściwości nautyczne i obsługa

Dwa żagle rolowane, o największej powierzchni w klasie (130m2), powodują świetne osiągi, łatwość obsługi. Fok jest samo halsujący, bez konieczności trymowania przy zwrotach, grot posiada dwie talie, daleko od zejściówki, pomagające wytrymować właściwie żagiel. Liny wyprowadzone po obydwu burtach do stanowisk sterowych powodują możliwość łatwej obsługi łodzi przez jedną osobę. Można dzięki temu możemy zabierać na łódkę „gości” czy przyjaciół niekoniecznie „żeglujących”. Prezentowane właściwości nautyczne są dla wiatru rzeczywistego 12w.

Jacht posiada silny 80 konny silnik i oczywiście ster strumieniowy ułatwiający manewry portowe.

Nawigacja

Mercedes w swojej klasie, B&G, z dwoma ploterami (messa i kokpit), zintegrowanymi z odbiornikiem AIS.

Autopilot, instrumenty wiatrowe na obydwu kolumnach sterowniczych

Jachty
nordwinds

Zobacz wszystkie jachty w ofercie  czarterowej na Bałtyku.  Nowoczesne jachty  z trzema, czteroma i pięcioma kabinami ze stoczni Bavaria Yachts, Jeanneau, Beneteau, Delphia.
Zapoznaj się z ofertą

Wakacje
2022 na jachcie

Nie masz pomysłu jak spędzić urlop, jesteś miłośnikiem żeglarstwa lub chcesz spróbować wypoczynku na wodzie – sprawdź jak mogą wyglądać Twoje wakacje 2022 na jachcie
Zapoznaj się z ofertą