zapytaj o czarter

Rejsy Bałtyk

Rejsy po Bałtyku

Zapraszamy na rejsy po Bałtyku, które z pewnością pozwolą Wam na nowo odkryć nasze ojczyste morze. Morze Batyckie pomimo, iż postrzegane jest jako zimne i szarobure przyciąga wielu żeglarzy którym przyświeca myśl „gdzie żagle poniosą”. Infrastruktura żeglarska wzdłuż polskiego wybrzeża polepsza się z roku na rok. Czarter Bałtyk to oferta skierowana do miłośników żeglarstwa, aktywnego spędzania czasu i naszego ojczystego Morza Bałtyckiego

Polskie porty przybrzeżne są doskonałą bazą wypadową na rozpoczęcie rejsu, czarteru do Niemiec, Danii, Szwecji i Finlandii. Po „mocne wrażenia” w kierunku Bornholmu możemy wyruszyć z portowego miasta Kołobrzeg. Należy jednak wziąć pod uwagę że rejs jachtem po Bałtyku to fantastyczna, aczkolwiek ciężka praca. Dlatego przygotuj się, że „OJ”, będzie bujać.
zapytaj o czarter

Locja Bałtyku

Bałtyk bywa morzem kapryśnym, zmiany wiatru, pogody zdarzają się często. Szczególnie w okresie jesiennym występują sztormy i wysokie fale. Bałtyk jest morzem płytkim, średnia głębokość to zaledwie 52,3 m. Głębia Landsort w pobliżu Gotlandii to najgłębszy punkt i wynosi 459 m. Wypłycenia, mielizny i podwodne skały zdarzają się na naszym ojczystym morzu często. Fale bywają wysokie, krótkie i gwałtownie się załamują. Dlatego należy zachować szczególną uwagę a każdy skipper jachtu powinien dobrze planować trasę rejsu, na bieżąco sprawdzać prognozę pogody i znać locję Bałtyku na trasie planowej trasy. To podstawa udanej i bezpiecznej żeglugi bez sztormowych przygód i przyjemnego podziwienia miejsc takich jak Bornholm, Rugia, Szkiery Sztokholmskie, Blekinge, Bohuslan czy Wyspy Alandzkie . Wyspy Bałtyku kryją wiele tajemnic, który najlepiej poznać z pokładu jachtu.

Uprawnienia żeglarskie

Jachtowy sternik morski lub kapitan jachtowy to patenty wymagane do czarteru jachtu na Bałtyku. Dodatkowo jedna osoba na jachcie musi posiadać świadectwo SRC, uprawniające do obsługi radia UKF. Jeśli nie masz patentu uprawniającego do żeglugi po Bałtyku albo brak ci doświadczenia wynajmiemy Ci jacht z doświadczonym sternikiem.

Kołobrzeg Bornholm

to najpopularniejsza trasa żeglarska na Bałtyku. Odległość morska 50 mil morskich sprawia że wciągu kilku godzin możemy dotrzeć na wyspę na Bałtyku z wieloma atrakcjami turystycznymi i kulinarnymi. Ponad 20 dobrze wyposażonych, malowniczo położonych marin są najlepszą bazą wypadową do zwiedzania Bornholmu. Obowiązkowym punktem na tej trasie żeglarskiej jest również oddalano o 10 mil morskich archipelag Ertholmene z wyspami Christiansø i Frederiksø.

Wielu żeglarzy traktuje Bornholm jako jeden z etapów zwiedzania dalszych zakątków Bałtyku takich jak południowa Szwecja z wyspami Hanö, Utklippan, Skania, Blekinge, Olandia, Gotlandia, cieśnina Kalmarska. Piękne krajobrazy, setki urokliwych wysepek, mariny w historycznych miasteczkach to tylko część atrakcji czekających na zwiedzających. Dzięki ofercie Czarter Bałtyk każdy z Was może to doświadczyć. Więcej o atrakcjach Bornoholmu na stronie https://nordwinds.pl/bornholm.

Wyspy Alandzkie

Tajemniczy, mało znany wśród polskich turystów archipelag liczący 6757 wysp. Tylko 60 z nich jest zamieszkała. Na największej wyspie Fasta Åland znajduje się jedyne miasto na Alandach a zarazem jej stolica Mariehamn (Port Marii). Razem z Archipelagiem Sztokholmskim i Turku tworzy wielki szkierowy pas ciągnącym się od wybrzeży Szwecji do Finlandii. Alandy to miejsce idealne dla miłośników żeglarstwa , wędkarstwa i aktywnego wypoczynku. Co ciekawe w okresie letnim to najbardziej słoneczne miejsce w całej Skandynawii w którym słonce praktycznie nie zachodzi. W czerwcu i w lipcu możemy się tutaj cieszyć białymi nocami.

Wyspy Rugia, Mon

Bałtyk Zachodni to raj dla miłośników widoków wysokich klifów stromo opadających do morza. Wyspy Rugia i duńska wyspa Mon słyną właśnie z takich widoków. Śnieżnobiałe kredowe urwiska ciągnące się na długości wielu kilometrów dochodzące 130 metrów wysokości są jednym z największych cudów natury na naszym kontynencie. Dlatego trzeba je zobaczyć zwłaszcza że są tak blisko naszego kraju.
Klify z Møn, Tron Królewski (Königsstuhl) w Parku Narodowym Jasmund czy tez Kap Arkona na wyspie Rugia najlepiej podziwiać z morza z pokładu jachtu. Na wyspach nie brakuje malowniczo położonych dobrze wyposażonych marin pełnych atrakcji turystycznych. Żeglarze wybierający się w rejs w tym kierunku na pewno nie będą zawiedzeni.

To jedne z najpiękniejszych miejsc nad Morzem Bałtycki
Zapraszamy do skorzystania z oferty Czarter Bałtyk na pokładzie naszych jachtów. Bavaria C50, Bavaria 44, Sun Odyssey 379, Oceanis 41, Delphia 40.