zapytaj o czarter

Seszele

Język – kreolski seszelski, francuski, angielski
Waluta – Rupia (SCR)

Seszele

Wyspy są atrakcyjne dla czarterujących jachty ze względu na występujący największy atol koralowy jak i wyjątkowo malownicze krajobrazy i położenie. Wydaje się, że Seszele są po prostu stworzone dla żeglarstwa. Krótkie dystanse, wiele dobrych miejsc do kotwiczenia, lekkie równomierne wiatry sprawiają, że Seszele są bardzo interesującym miejscem do żeglowania. Większość wysp leży poza strefą cyklonu, więc żeglowanie jest możliwe przez 365 dni w roku. Duży wybór jachtów pozwala wyczarterować jacht samodzielnie, jak i również z doświadczonym skipperem.

Co oferują Seszele:

Spośród ponad stu wysp Seszeli, 41 wchodzi w skład Wysp Wewnętrznych. Do największych i najczęściej odwiedzanych należą Mahe, Praslin, Silhouette i La Digue. To granitowe wyspy porośnięte bujną roślinnością z ukrytymi w zatokach rajskimi plażami.

Sezon żeglarski

sezon praktyczne trwa cały rok. Koniec stycznia i luty to miesiące gdzie może występować więcej opadów deszczu, natomiast w miesiącach lipiec i sierpień wieją dość silne wiatry nawet do 30 węzłów – żegluga może okazać się trudna.

Klimat

klimat na Seszelach można określić jako tropikalny. Oznacza to, że temperatury są tu przez cały rok wysokie (średnio ok. 27°C) i podlegają tylko niewielkich wahaniom. Wilgotność powietrza również przez cały rok jest wysoka.
Na szczęście duże upały skutecznie łagodzi morska bryza.

Temperatura

temperatura rzadko spada poniżej 24°C lub przekracza 32°C
woda w morzu przez okrągły rok ma stałą temperaturę ok. 25°C.

Wiatr

Seszele znajdują się pod wpływem dość silnych wiatrów będących
efektem cyrkulacji powietrza typu monsunowego.
Monsun północno-zachodni wieje od października do marca
z przeciętną prędkością 8-12 węzłów.
Idealne warunki do żeglowania są od maja do września, kiedy wieje suchy wiatr południowo-wschodni o przeciętnej sile 10-20 węzłów.

Pływy

Pływy na Seszelach mają charakter półdobowy.
Różnica między wysoką i niską wodą wynosi około 6 godzin.
Skok pływu wynosi około 1.8 m przy pływie syzygijnym
i 1.4 m przy pływie kwadraturowym.
Prądy pływowe mogą osiągać duże prędkości, szczególnie
w cieśninach między wyspami i kanałach prowadzących do lagun.

Waluta

Rupia (SCR) – 100 rupii to około 25 złotych. Najlepiej zabrać ze sobą dolary amerykańskie lub euro i na miejscu wymienić na rupie.
W wielu miejscach można płacić również kartami kredytowymi.

Godzina

Różnica czasu w stosunku do Polski wynosi : + 3h lato i +2h zima.

Wiza

Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Podróżni powinni mieć bilet powrotny oraz książeczkę szczepień.
Należy podać adres planowanego miejsca pobytu.