zapytaj o czarter

Tajlandia

Język – tajski
Waluta – tajskie baty (BTH)

Tajlandia

Wszystko to, w połączeniu z tropikalnym klimatem sprawia, że Tajlandia to raj, który specjalnie został stworzony przez matkę naturę do różnego rodzaju wypoczynku – relaksującego i aktywnego. Żeglarstwo w Tajlandii jest niemal sportem narodowym! Czarter jachtów w Tajlandii – to piękne i ciekawe trasy.

Centrum żeglarskie i port startowy dla rejsów podczas czarteru jachtu w Tajlandii znajduje się w Phuket na wyspie o tej samej nazwie. Yach Haven Marina to główna baza czarterowa w Phuket. Położona jest na północnym krańcu wyspy i jest doskonałym punktem wypadowym na Morze Andamańskie.

Poza tym niewiele tu marin z naszym europejskim rozumieniu. Są za to liczne bezpieczne kotwicowiska, zatoki z bojami, miejsca do nabrania wody do jachtowych zbiorników…Na trasach rejsowych możemy odwiedzać wiele wysp, zatok i zatoczek. Najpopularniejsze wśród żeglarzy to zatoka Phang Nga oraz leżącą w Malezji wyspa Langkawi. Temperatura powietrza 28-35 C, temperatura wody min 25 C do 29 C, łagodne monsuny – takie warunki sprawiają, że panują tu bardzo dobre warunki dla żeglarzy przez cały rok.

Wiza

Brak obowiązku wizowego na pobyt poniżej 30 dni podczas żeglugi po Tajlandii

Karty kredytowe

akceptowane tylko w dużym kurorcie, nie na małej wyspie

Bankomaty

we wszystkich miastach, ale nie na wyspach