zapytaj o czarter

Kod QR od 1 lipca przepustką do Grecji

Opublikowano 2 lipca 2020

Od 1 lipca Grecja otworzyła 18 lotnisk regionalnych dla lotów międzynarodowych, jednocześnie zamieszczając na stronie internetowej https://travel.gov.gr/#/ informacje o wprowadzeniu nowego warunku, bez którego przekroczenie granic będzie niemożliwe.

Formularz lokalizatora pasażerów (PLF) jest “paszportem”  do Wielkich Greckich Wakacji.

Aby móc przekroczyć granice każdy podróżny na 48 godzin przed wyjazdem do Grecji musi uzupełnić formularz. Formularz – Passenger Locator Form PLF – dostępny na stronie internetowej https://travel.gov.gr/#/form

W formularzu oprócz danych osobowych należy również podać kraj pochodzenia, miejsce przekroczenia granicy, miejsca i czas podróży w ostatnim czasie do innych państw oraz adres pod którym podróżny zatrzyma się w Grecji. System wygeneruje god QR, który należy wygenerować i wydrukować lub zapisać na urządzeniu mobilnym. Podróżni przybywający drogą lotniczą będą proszeni do okazania kodu po wyjściu z samolotu. Po przeanalizowaniu danych z formularza podróżny będzie kierowany przez służby graniczne do wyjścia, po odbiór bagażu lub na badania obecności koronawirusa. Jeżeli przeprowadzone badania dadzą wynik pozytywny, podróżny będzie musiał przejść kwarantannę wskazaną w formularzu. W przypadku załóg czarterujących jachty, jeżeli zostanie stwierdzone, iż jeden z załogantów będzie wykazywał podejrzenie koronawirusa jacht nie zostanie wypuszczony z mariny przez Armatora.

UWAGA: wszyscy podróżni przybywający do Grecji muszą pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego oraz o noszeniu maseczek.