zapytaj o czarter

Fiordy norweskie - rejs jachtem do Stavanger

Opublikowano 11 lutego 2022

Wyjątkowe wakacje, które na długo zostaną w pamięci to bez wątpienia marzenie wielu osób. To jak będziemy je spełniać uzależnione jest wyłącznie od indywidualnych preferencji tej osoby, która swój wyjazd będzie planowała. Dla miłośników pięknej przyrody i morskich klimatów mamy wyjątkową ofertę. Czarter jachtu żaglowego, który pozwala na poznanie najpiękniejszych terenów Bałtyku czy na dalszą wyprawę w kierunku Morza Północnego i Norwegii. Słynąca z pięknych przyrodniczo terenów Norwegia może być miejscem wspaniałych wakacyjnych przeżyć na jachcie. Wystarczy ruszyć w stronę norweskich fiordów i przybić do Stavanger, by poznać wyjątkowe miasto i zachwycić się niesamowitą przyrodą.

Rejs jachtem na fiordy - dlaczego warto

Norweskie fiordy najlepiej będzie się zwiedzało bezpośrednio z pokładu jachtu, wtedy będzie można faktycznie poczuć wyjątkowy klimat tego miejsca. Decyzja o tym, by czarterować jacht żaglowy to szansa na to, by w trakcie wakacji zobaczyć coś więcej niż pokład samolotu i miejsce docelowe, które będzie się chciało zwiedzić. Rejs jachtem to przygoda, która na lata zostanie w pamięci. Wybierając się w kierunku Stavanger dodatkowo można zatrzymać się na trasie w Kopenhadze, przybić również do południowego wybrzeża Norwegii. To dodatkowe atrakcje i szansa na to, by maksymalnie wykorzystać czas spędzony na jachcie. 

Decydując się na ofertę czarter jachtów będzie można wynająć jacht posiadając patent jachtowego sternika morskiego albo kapitana jachtowego. Dodatkowo potrzebna będzie osoba z uprawnieniami SRC do obsługi radia UKF. Jeśli jednak nie ma się takich uprawnień nie będzie problemu, ponieważ firma oferuje również wynajem jachtu z doświadczonym sternikiem. Marzenia o rejsie można więc spełnić nawet jeśli nie posiada się uprawnień do kierowania jachtem. 

Dlaczego fiordy norweskie i Stavanger - co tam warto zobaczyć

Norweskie fiordy słyną ze swojego piękna na całym świecie. Wiele osób marzy, by je zobaczyć na własne oczy. Wyprawa jachtem to szansa na to, by zobaczyć je od wewnątrz wpływając na zimne norwerskie wody. Piękno przyrody na całym zachodnim wybrzeżu Norwegii jest wyjątkowe. Dlaczego więc jachtem skierować się właśnie do Stavanger? 

Na początek kwestie praktyczne, a więc położenie Stavanger, południowo - zachodni brzeg to szansa na to, by pokonać trasę, która pozwoli zobaczyć fiordy, a jednocześnie nie będzie bardzo długa. Ale to tylko kwestie funkcjonalne. Okolice Stavanger to dużo więcej atrakcji turystycznych. 

Wybierając się do Stavanger nie braknie atrakcji o charakterze turystycznym, które warto będzie poznać. Wiele z nich to wyjątkowa przyroda tego miejsca. Rejs w tą okolicę to szansa na to, by wybrać się na Preikestolen - wyjątkowy klif, skalną półkę położoną 600 metrów nad powierzchnią wody jednego z fiordów. Widok z tego miejsca zostaje turystom w pamięci na całe życie. Po drugiej stronie fiordu będzie można wybrać się na wyprawę, która wymaga silnych nerwów. Przed turystą będzie bowiem Kjeragbolten - kamień zaklinowany między dwoma półkami skalnymi i znajdujący się na wysokości 1000 metrów nad ziemią. Już widok zdjęć z tego miejsca może przyprawić o szybsze bicie serca. Wejście na kamień to szansa na pokonanie wielu lęków. 

Wpływając do Stavanger jachtem będzie można poznać od środka Lysefjord - jeden z najpiękniejszych fjordów w Norwegii. Warto także zatrzymać się w samym mieście, gdzie również nie brakuje atrakcji. Na turystów czekają tam takie miejsca jak: 

  • stare miasto 
  • muzeum konserw
  • katedra
  • kolorowa ulica - Fargegaten 
  • muzeum naftowe 
  • willa  Breidablikk

Wyprawa do Stavanger nie powinna zawieść nawet najbardziej wymagającego turystę. Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić wakacje to norweski kierunek na naszym jachcie może być doskonałym wyborem. Duży wybór jachtów żaglowych od najmniejszych z trzema kabinami po największe komfortowe z pięcioma kabinami jak Bavaria 50 w najnowszej wersji c-style. Zadzwoń, napisz lub wypełnij formularz kontaktowy a pomożemy zorganizować rejs do norweskich fiordów.